جمعه ٠٤ خرداد |
تازه ترین اخبار:

دانلود تعهدنامه محضری

 

دانلود فایل در انتهای خبر
دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند با دقت بخوانند؛
اطلاعیه مهم در خصوص صدور مجوز خروج از کشور...

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،با توجه به اینکه تعداد زیادی از زائران دانشجو خدمت مقدس سربازی را انجام نداده اند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، حتما می بایست برای سفر به کشور عراق، مجوز خروج از کشور دریافت نمایند.

صدور مجوز خروج از کشور توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا انجام می پذیرد.برای صدور این مجوز کافیست دانشجویان موارد خواسته شده در دفترچه راهنما را آماده و تحویل دفاتر شورای هماهنگی عمره و عتبات ستاد در استان های سراسر کشور دهند.

دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند به موارد زیر توجه کنند:

*با توجه به اینکه دریافت مجوز خروج از کشور و صدور گذرنامه و سیر مراحل اداری آن حداقل یک ماه به طول می انجامد و برای سفر حتما باید این مراحل طی شود، زائرانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند نسبت به زائرینی که گذرنامه دارند زودتر اقدام کنند.

*تمام دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند می بایست تا ۵مرداد ماه فرم تعهد نامه محضری خود را به دفاتر ستاد در سراسر کشور تحویل دهند.

*با توجه به هزینه بالای تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی،دانشجویان محترم باید بعد از مراجعه به دفاتر،تقاضای ثبت گواهی امضاء نمایند.

*زائرینی که می خواهند مراحل ثبت مجوز خروج خود را پیگیری کنند ،می توانند از طریق کد سخا(از پلیس+۱۰ بگیرید) و کد ملی در سامانهevazifeh.epolice.irاقدام نمایند.

*بعضی از دانشجویان از قبل دارای گذرنامه می باشند که دارای ۵ سال اعتبار می باشد، اما برای خروج از کشور باید نسبت به تحویل فرم تعهدنامه محضری اقدام کنند تا مجوز خروج از کشور ایشان صادر و در سیستم ثبت شود. در صورتی که این دسته از دانشجویان این کار را انجام ندهند از خروج از کشور آنها در مرزهای کشور جلوگیری خواهد شد. فرق این دسته از زائرین با دیگران آن است که نیازی به صدور گذرنامه ندارند و فقط باید مجوز خروج از کشور بگیرند.

*با توجه به اینکه کاروان های عتبات دارای ویزای گروهی می باشند، دانشجویانی که مجوز خروج از کشور نگرفته باشند بعد ازخروج کاروان از مرز، امکان ملحق شدن به گروه را ندارند و علاوه بر پرداخت خسارت باید در زمان دیگری و با کاروانی دیگر اعزام شوند.

*دانشجویانی که دارای گذرنامه هستند، بعد از صدور مجوز باید به اداره گذرنامه در استان خود مراجعه کنند تا از ثبت مجوز خروج از کشور در سیستم اطمینان حاصل نمایند.

*دانشجویان برای گرفتن تعهد نامه محضری که فرم های آن در دفترچه راهنما در سایت لبیک موجود است کافیست با تحویل فرم های مذکور به یکی از دفاتر اسناد رسمی و با ارائه کارت ملی، شناسنامه و یک ضامن نسبت به این امر اقدام کنند.

*زائرین که دارای گذرنامه نمی باشند، بعد از صدور مجوز خروج از کشور خود می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ در سراسر کشور نسبت به تحویل مدارک جهت اخذ گذرنامه اقدام کنند.

*صدور یا عدم صدور مجوز خروج از کشور از طریق سامانه عتبات به آگاهی زائرین خواهد رسید.

*مدارک لازم جهت دریافت گذرنامه در سایتepolice.irموجود است.

*دانشجویانی که در ارگان های نظامی مشغول به خدمت هستند یا بورسیه مراکز خاص می باشند و طرح خدمت خود را می گذرانند می بایست جهت خروج، از حفاظت اطلاعات یگان خدمتی خود مجوز خروج دریافت نموده و در ادارات گذرنامه ثبت کرده باشند.

*دانشجویانی که با معافیت تحصیلی قبلا گذرنامه دریافت کرده اند و بعد از دریافت گذرنامه کارت پایان خدمت گرفته اند می بایست حتما با مراجعه به اداره گذرنامه کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت خود را در سیستم گذرنامه ثبت نمایند
برای دانلود روی فایل زیر کلیلک کنید

   دانلود فایل : mahzar.jpg           حجم فایل 1524 KB